ליצירת קשר  

מי אנחנו  

תודות  

חדשות  

דף הביתניווט מהיר
יצירת שאילתה
תשובה ראשונה
בחירת מילים
פענוח תשובה
ניסוח שאילתה
חיפוש מתקדם
אופרטורים
תקציר

הבא>
<הקודם

יצירת שאילתה

אם אינכם מכירים את גוגל או מכירים את גוגל מעט, המשיכו לקרוא. אחרת, דלגו לחלק הבא "תשובה ראשונה".

אם הדפדפן שלכם אינו נמצא בדף של גוגל, בקרו את הדף של גוגל על ידי הקלדת אחת מהאפשרויות הבאות בשורת הכתובת:

גוגל הבינלאומי:

  • http://www.google.com
  • www.google.com
  • google.com
  • google (עובד בחלק מהדפדפנים)

אם קיבלתם את גוגל ישראל וברצונכם לעבור לגוגל הבינלאומי, לחצו על האופציה:
 
Google.com in English  הנמצאת מתחת לתיבת החיפוש (משמאל), ותעברו לגוגל הבינלאומי.

גוגל ישראל:

  • http://www.google.co.il
  • www.google.co.il
  • google.co.il

ניתן לעבור מגוגל הבינלאומי לגוגל ישראל על ידי לחיצה על האופציה:
Go to Google Israel הנמצאת מתחת לתיבת החיפוש (מימין).

ניתן גם לשמור את הדף של גוגל ב-bookmark או ב-favorites או להוסיף כפתור לדפדפן. בכל אופן הדף של גוגל הבינלאומי יראה כך עם תיבת החיפוש:

מהי שאילתה? שאילתה היא בקשה למידע ממנוע חיפוש. שאילתה מורכבת ממילה אחת או יותר, מספרים, או משפטים שאתם מקווים למצוא ברשימת התוצאות של החיפוש. במדריך זה, שאילתה תיקרא לפעמים מונחי חיפוש או מילות חיפוש.

להכנסת שאילתה, הקלידו מילים המתארות את מטרת החיפוש בתיבת החיפוש של גוגל. תוכלו להשתמש בתיבת החיפוש בדף הבית של גוגל (ראו תמונה לעיל) או בתיבת חיפוש המופיעה תמיד בראש דף רשימת התוצאות (המוצגת בתמונה הבאה). ניתן להשתמש בתיבת החיפוש שאותה סיפקנו כאן. לצורך תרגול, הצביעו על תיבה הבאה, הקליקו עליה באמצעות העכבר ורשמו את המילים הבאות: [ רשיון נהיגה ]

   

הדוגמה הקודמת אינה רק תמונה של תיבת חיפוש. כעת לחצו על מקש ה-ENTER  או לחצו על לחצן  "חיפוש בגוגל" כדי לראות את תוצאות החיפוש שלכם. תקבלו את דף רשימת התוצאות של גוגל (בקיצור דף התוצאות) לחיפוש על המילים "רשיון" ו-"נהיגה". התוצאות כוללות קישורים לדפים המתאימים לשאילתה שלכם, וכן תקצירונים (Snippets) רלוונטיים עם מונחי החיפוש מודגשים.

שנו את תוכן תיבת החיפוש והריצו חיפושים אחרים. לחזרה למדריך זה לחצו על כפתור "הקודם" (back) של הדפדפן (כמה פעמים אם צריך).

דף התוצאות מלא במידע ובקישורים, רובם קשורים לשאילתה. התוצאות שיופיעו ראשונות הן אלו שגוגל חושב שהן הכי רלוונטיות לשאילתה. בצד ימין (בגוגל ישראל בצד שמאל) מופיעים קישורים ממומנים (Sponsored links) שהם פרסומות בתשלום.

השורה הראשונה של כל תוצאה היא כותרת הדף. הכותרת הזו תהיה מסומנת בקו תחתון, כלומר היא קישור לדף. תוכלו ללחוץ על הכותרת לראות את הדף. (כתובת הדף מופיעה בירוק בתחילת השורה, ליד סוף התוצאה). מתחת לכותרת מופיעות בדרך-כלל מובאות, שנקראות תקצירונים (Snippets). התקצירונים כוללים מילה אחת או יותר ממילות השאילתה, מודגשות. בדוגמא לעיל, לחצו על הקישור שוהם - משרד התחבורה - שער החנות לראות את הדף המתאים.

התוצאות שתקבלו לשאילתה [רשיון נהיגה] עשויות להיות שונות מאלו שבתדפיס המסך לעיל משום שגוגל כל הזמן מחפש ברשת דפים חדשים ומעדכן את אלגוריתם החזרת התוצאות שלו.

הבא>
<הקודם
Creative Commons
Top